Ilustracja dla tematu: Sposoby na napisanie toastu weselnego za zdrowie młodej pary

CZYM WZNOSIMY TOASTY ZA ZDROWIE MŁODEJ PARY I JAK NAPISAĆ TOAST WESELNY?

Co niektórzy mogą pamiętać czasy, gdy na weselnych stołach znajdowały się mało estetyczne butelki napełnione trunkami niskiej jakości... Dziś jest to nie do pomyślenia! Nowożeńcy przykładają szczególną wagę zarówno do wyglądu butelek, jak i do jakości serwowanych alkoholi. Stąd możemy zobaczyć na stołach finezyjnie ozdobione butelki, którymi mamy przyjemność wznosić weselne toasty.

 

W przygotowaniach weselnych bardzo często uczestniczy cały sztab ludzi - angażują się zarówno narzeczeni, ich rodzice, rodzeństwo, jak i restauratorzy, i specjalnie zatrudnieni specjaliści od dekoracji. To właśnie ich obowiązkiem jest przedstawienie całej gamy produktów, które umożliwiają utrzymanie harmonii w stylistyce wesela. Na eleganckim przyjęciu dekoracje sali muszą współgrać ze wszystkim, co znajduje się na weselnym stole, dlatego butelki wódki są wcześniej odpowiednio etykietowane lub ozdabiane elementami współgrającymi z motywem przewodnim wesela, np. za pomocą personalizowanych etykiet na butelkę, naklejek lub kartoników zawieszanych na szyjce butelki za pomocą sznureczka, rafii bądź materiałowej wstążeczki.

Wybór produktów i dekoracji jest uwarunkowany tym, jaki klimat ma oddawać nasze wesele. Czy chcemy, aby było dystyngowanym przyjęciem, klasycznym weseliskiem przypominającym wiejską zabawę, a może tradycyjną góralską zabawą? Jeśli mamy problem z podjęciem decyzji, pomocna i nieoceniona może okazać się rola stylisty. Taka osoba po uzgodnieniu naszych oczekiwań pomoże udekorować salę i stoły, zakupi odpowiednie elementy dekoracji (m.in. etykiety na butelki) tak, by wszystko ze sobą współgrało.

Obrazek - 0

 

Sklepy z tego typu asortymentem są w stanie sprostać niemal każdej wizji, jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia i finanse, rzecz jasna. Jeśli mamy pomysł, by każda butelka na stole była ubrana w mini smoking lub sukienkę Pani Młodej, nie ma żadnego problemu! Możemy wybierać wśród różnego rodzaju kreacji, a także etykiet, nalepek, karteczek, blankietów, wizytówek i fiszek. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego jak bardzo kolorowo ubierzemy butelkę, to najważniejsze jest jej wnętrze, czyli dobra, wysokogatunkowa wódka weselna.

O tym, jaka wódka weselna będzie najlepsza, przeczytasz TUTAJ.

Powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach, znajduje dosyć wyraźne odzwierciedlenie w wydarzeniu, jakim jest ślub i wesele. W pamięci nowożeńców i gości utkwią bowiem tylko najciekawsze momenty - toasty wznoszone ozdobionymi kieliszkami, śmieszne lub wzruszające wierszyki wydrukowane na etykietach, moment tłuczenia kieliszków przez Parę Młodą i to czy stłukły się one w drobny mak wróżąc szczęście na długie lata wspólnego życia…

Kiedy mamy już wybraną najlepszą wódkę weselną, czas zastanowić się nad tym, jak skutecznie tworzyć krótkie toasty weselne, które możemy wznieść z jej pomocą! Toasty weselne znamy między innymi z romantycznych amerykańskich komedii, gdzie zawsze wyglądają bardzo swobodnie i naturalnie. Zwykle ktoś pod wpływem chwili wygłasza chwytającą za serce długą mowę, która bawi i wzrusza. Goście  zachwycają się tym, co usłyszeli, chwytając w dłonie kieliszki… i wspólnie wznoszą toast za zdrowie Pary Młodej! A jak toasty weselne wyglądają w rzeczywistości?

Toasty weselne są z założenia krótkie, dynamiczne oraz… wolne od stresu i wyuczonych formułek - przynajmniej teoretycznie! Często zdarza się jednak, że postawieni przed zgromadzonymi gośćmi świadkowie i przyjaciele pocą się na samą myśl o wygłoszeniu weselnego toastu. W pozbyciu się tremy przydatne może być odpowiednie przygotowanie.

Przygotowując toast ślubny, najlepiej ułożyć ramowy plan wypowiedzi w kilku prostych punktach. Warto również przygotować zabawne anegdoty związane z parą młodą, które z pewnością przywołają na twarzach gości szerokie uśmiechy. Co ważne, toastu za Parę Młodą nie należy uczyć się na pamięć. Taka praktyka to często najkrótsza droga do wpadki. Goście weselni z łatwością rozpoznają bowiem recytowane fragmenty, które będą sprawiać wrażenie sztucznych, a w momencie zapomnienia choćby kilku słów wygłaszający mowę może nie być w stanie dokończyć jej pozostałej części. Mając przed sobą punktowy plan, nie będziemy odczytywać planowanej przemowy mechanicznie i łatwiej będzie nam przykuć uwagę gości weselnych.

Wznosząc toast za parę młodą, warto zwrócić szczególną uwagę na pierwsze wypowiedziane zdanie. To ono ma przykuć uwagę gości i zachęcić do wzniesienia wspólnego toastu. Powinno być kreatywne, a najlepiej zabawne! Nie warto wykorzystywać go na przedstawienie się, ponieważ niesie to ze sobą ryzyko, że goście weselni pomyślą, że chcemy skupić się na sobie. Wprowadzając w życie te kilka zasad, z łatwością przygotujemy prosty toast weselny!

Dla tych, którzy chcą poznać przykłady tekstów, którymi wznosi się toast za zdrowie Młodej Pary, przygotowaliśmy kilka propozycji!

Niech kieliszki głośno brzęczą, bo to dźwięk dla ucha miły.
Gdy się goście tańcem zmęczą, trunek im przywróci siły.

Prawie każdy Wam to powie, kto chce szczęścia Młodej Pary
musi wypić za jej zdrowie, tak jak każe zwyczaj stary.

Niechaj trunków nie zabraknie w tę dzisiejszą, piękną noc,
na za zdrowie Młodej Pary niech toastów rozbrzmi moc.

Czyś stary czyś młody kieliszek swój chwyć za Młodą Parę czas toast pić!

Młoda Para dziś częstuje, trunków jest na stołach moc.
Pijmy więc za zdrowie Młodych  poprzez całą piękną noc.

 

Szczęśliwa Młoda Paro - życzymy Wam w uroczystym dniu ślubu miłości gorącej jak słońce,
szlachetnej jak złoto,
czystej jak łza,
słodkiej jak miód
oraz spełnienia pięknych marzeń i wspólnych planów.

 

Już od wieków jest wiadomo, że by miłość Młodych trwała
każdy musi wypić toast,
gdy częstuje Młoda Para.

 

Jak obyczaj stary każe, gdy los składa nam w darze,
dzień radosny, tak szczęśliwy,
dzień wesela, dzień jedyny,
wznieś za młodych toast trzeba,
niech nas słychać aż do nieba.

Na koniec, dla tych, którzy chcą wznieść toast za zdrowie Młodej Pary, mamy jedną radę: róbcie to z sercem, a wszystko na pewno pójdzie zgodnie z założonym wcześniej planem! No to… ZDROWIE!