Poradnik weselny

Planujesz wesele? Nie zapomnij zaprosić do stołu Pana Tadeusza! O czym jeszcze musisz pamiętać? Odpowiedź znajdziesz w przygotowanej przez nas serii porad dla przyszłych Par Młodych, z pomocą których zaplanowanie wesela będzie prawdziwą przyjemnością!

Przyjęcie i obiad weselny w restauracji – wady i zalety

Gdy w naszym życiu zapada decyzja – chcemy stanąć na ślubnym kobiercu – nadchodzi czas na poszukiwania sali weselnej! To niełatwe zadanie wymagające determinacji i umiejętności pójścia na liczne kompromisy, ponieważ nasze marzenia bardzo często rozbieżne są z rzeczywistością i tym, co do zaoferowania ma rynek. Wiele par decyduje się na przyjęcie weselne w klasycznej restauracji - taki wybór daje nam wiele korzyści, ale posiada też kilka minusów... Przyjrzyjmy się zatem zarówno dobrym, jak i złym stronom wesela w restauracji.

Czytaj więcej

Przesądy ślubne – Jak zapewnić sobie szczęście małżeńskie?

Jedni w nie głęboko wierzą, inni traktują z przymrużeniem oka, ale na wszelki wypadek przestrzega ich większość z nas - o czym mowa? Oczywiście o przesądach! Towarzyszą nam na co dzień - jak chociażby czarny kot, który przebiega drogę, ale także wydarzenie, jakim jest ślub, obfituje w różnego rodzaju przesądy – czy w nie wierzyć? Nie odpowiemy na to pytanie, decyzja należy do Was, tymczasem dla zainteresowanych kilka słów o zaklinaniu małżeńskiego szczęścia...

Czytaj więcej

Ciasta na wesele – jakie wybrać?

Kiedy wracamy z wesela, możemy się spodziewać kilku pytań - po pierwsze o to, jak wyglądała Panna Młoda, po drugie, jak grała orkiestra, i po trzecie - czy były dobre ciasta? Tort weselny, ciasta i desery to jeden z najważniejszych elementów weselnego menu, dlatego warto szczególnie przyłożyć się do jego zaplanowania i wykonania. Ponadto, jak wierzą niektórzy – od ilości słodyczy na weselu będzie zależała słodycz małżeńska!

Czytaj więcej

Porady, jak usadzić gości na weselu

Coraz częściej narzeczeni decydują się na usadzenie gości weselnych przy stole według klucza, który wcześniej opracują. Pomaga to uniknąć zamieszania na początku przyjęcia i nerwowego zajmowania krzeseł, jeśli bowiem na stołach znajdują się wizytówki, to znak, że należy odszukać swoje nazwisko i usiąść w konkretnym miejscu. Choć nie wszystkim podoba się ten narzucony z góry obowiązek, to pozwala on zachować ład i elegancję.

Czytaj więcej

Pomysły na prezent dla gości weselnych i rodziców

Kiedy planujecie ślub i wesele, dobrze jest mieć przygotowany konkretny harmonogram. Zdziwicie się, że oprócz tak oczywistych spraw jak zarezerwowanie sali czy kupienie wódki weselnej, będzie wiele drobnych rzeczy, które łatwo przeoczyć... Ponadto, jeśli marzycie o weselu w konkretnym stylu, należy pamiętać że istotne są detale, drobnostki - z pozoru nieważne, a jednak decydujące o klimacie tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Jak zorganizować wesele i ślub?

Ślub i wesele to duże przedsięwzięcie, dlatego warto przygotować solidny plan i trzymać się go krok po kroku. Zrozumiałe jest, że dla narzeczonych to wydarzenie o wielkim ładunku emocjonalnym, dlatego pewne sprawy mogą czasem wydawać się nie do przeskoczenia.

Czytaj więcej

1 2