Ilustracja dla tematu: Ślub i wesele zimą – plusy i minusy

Chociaż ślub i wesele to wydarzenia, których organizacja planowana jest najczęściej na wiosnę lub w lato, nie ma żadnych przeszkód, aby takie uroczystości odbyły się w otoczeniu zimowej aury. Ten wyjątkowy dzień wystarczy tylko dobrze zaplanować, uwzględniając niższe temperatury. Sprawdź, jak zorganizować ślub i wesele w stylu zimowym, aby tak ważna okazja była rzeczywiście wyjątkowo bajeczna.

Ślub zimą — jak się do niego przygotować?

Jeśli planujesz wziąć ślub w zimie, weź przede wszystkim pod uwagę warunki atmosferyczne, aby kapryśna pogoda i mróz nie popsuły tej jakże ważnej uroczystości. Zimą dni są krótsze, pamiętaj o tym, akceptując godzinę zaślubin, patrząc zarówno na ślub cywilny, jak i ślub kościelny. Warto, aby ślub zimą odbył się w dziennym świetle, chociażby ze względu na jakość wykonywanych zdjęć pamiątkowych. Co więcej, zimowe śluby powinny odbywać się za dnia, ponieważ po południu i wieczorem znacząco spada temperatura powietrza, co może nie być zbyt komfortowe dla nowożeńców i wszystkich zaproszonych gości.

Przygotowując się do ślubu zimą istotny jest właściwy ubiór. Panna Młoda niestety nie może wystąpić w kościele w koronkowej, zwiewnej sukni ślubnej, konieczne będzie odpowiednie okrycie wierzchnie. Świetnie sprawdzi się futerkowe bolerko bądź elegancki płaszcz w jasnych odcieniach. Dokładnie tak samo ciepły ubiór zaleca się wszystkim gościom weselnym.

Decydując się na organizację ślubu w zimowej aurze, należy też zwrócić uwagę na buty. Nie sprawdzą się raczej lekkie, odkryte sandałki, lepsze będą klasyczne szpilki. Weselni goście z powodzeniem mogą zabrać obuwie na przebranie.

Para Młoda musi też pamiętać o odpowiednim transporcie z kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego na salę weselną. Niezbyt dobrym pomysłem będzie kabriolet czy karoca, chociaż ta rodem z Królowej Śniegu mogłaby wyglądać naprawdę magicznie.

Zimowy ślub niczym w śnieżnej krainie

Jeśli decydujesz się na ślub i wesele zimą, doskonałym terminem mogą być święta Bożego Narodzenia. Połączenie tak ważnej, rodzinnej uroczystości ze świętami Bożego Narodzenia, to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie najbliższych. Okres świąteczny zapewni też wyjątkowy klimat. Jeśli bierzesz pod uwagę właśnie te zimowe miesiące na ślub i wesele, zdecyduj się na grudzień. Uwzględnij tylko, że takie zimowe terminy być może trzeba zamawiać z większym wyprzedzeniem, na pewno cieszą się sporą popularnością.

Wybór odpowiedniego terminu na ślub i wesele zimą to jeszcze nie wszystko. Warto wykorzystać zimową aurę na tematyczną dekorację. Kościół można naprawdę pięknie udekorować śnieżnym akcentem. Warto zwrócić uwagę, że w okresie świątecznym ołtarz jest już na pewno dodatkowo ozdobiony. Sezon zimowy jest idealny na białą dekorację, tak subtelną i elegancką, świetnie pasującą do charakteru całego wydarzenia.

Zimowe wesele — czy trudno je zorganizować?

Wesele zimą nie jest trudne w organizacji, tak naprawdę para młoda załatwia dokładnie takie same formalności i prowadzi podobne ustalenia bez względu na wahania pogody. W okresie zimowym warto jednak zwrócić szczególną uwagę na menu, które zostanie zaproponowane weselnikom. Zaleca się rozgrzewające, syte potrawy, które w towarzystwie toastów czystą wódką Pan Tadeusz sprawdzą się wyśmienicie.

Warto pomyśleć również o zabezpieczeniu parkietu tanecznego. Właściciele sal bankietowych muszą zapewnić nie tylko ogrzewanie wnętrza, w którym odbywa się wesele zimą, ale także antypoślizgowy podest. Na podłodze w sali bankietowej może być przecież mokro od śniegu wnoszonego obuwiem. Zimowe wesela to jednak żadna nowość, dlatego w profesjonalnym lokalu weselnym na pewno wszystko będzie przygotowane wyśmienicie, aby na twarzy Panny Młodej i Pana Młodego mógł zawitać szeroki uśmiech i nic nie zakłócało świętowania.

Wesele zimą — jakie atrakcje warto przygotować?

Sala weselna zimą nie zmienia swoich warunków, dlatego Wasi goście mogą liczyć na dokładnie takie same atrakcje weselne, jak podczas zabawy z okazji zaślubin, która jest organizowana w innym terminie. Do tych najczęściej wybieranych niespodzianek zalicza się drink-bar z wybornymi koktajlami na bazie wódki Pan Tadeusz, fotobudka czy pokaz tańca prezentowany przez profesjonalnych tancerzy.

Co ciekawe, zimowe wesele stwarza wręcz doskonałe warunki do wyjątkowych atrakcji na zewnątrz. Nie tylko pokaz sztucznych ogni uraduje zaproszonych gości. Miłą niespodzianką może być biesiadowanie przy ognisku z rozgrzewającym koktajlem w dłoni albo krótki kulig saniami po okolicznym lesie. Takie wesela zimą są z całą pewnością niezapomniane. Warto też wspomnieć, że sesja zdjęciowa w zimowej scenerii będzie wprost bajkowa.

Aby wejść na tę stronę, musisz mieć ukończone 21 lat

PODAJ SWÓJ ROK URODZENIA

Please enter a valid value for the fields: {fields}

You must be of legal age to access the site

Zapamiętaj mnie

Nie zaznaczaj tego pola, jeśli dostęp do komputera mogą mieć osoby poniżej ustawowego wieku spożywania alkoholu.

Strona zawiera materiały reklamowe dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.