Ilustracja dla tematu: Prezent na ślub dla pary młodej – najlepsze pomysły

Dostałeś zaproszenie na ślub i wesele, ale kompletnie nie masz pomysłu na prezent dla pary młodej? Nic dziwnego, ponieważ podarunek na tak wyjątkową okazję musi być naprawdę dobrze przemyślany. Sprawdź, jakie prezenty ślubne wręczane są najczęściej. Dowiedz się, czy każdy prezent ślubny wypada dawać młodej parze, jakie pomysłowe prezenty są wręcz doskonałe, a które zupełnie się nie sprawdzają. Zaskocz młodą parę wyjątkowym upominkiem, który zostanie zapamiętany na całe życie.

Prezent ślubny dla młodej pary — praktyczny czy symboliczny?

Para młoda na pewno liczy na wyjątkowy prezent ślubny i właśnie taki warto wręczyć nowożeńcom. Musisz wiedzieć, że wspaniała pamiątka, śmieszny prezent czy te najbardziej eleganckie prezenty, wcale nie muszą kosztować kroci. Przede wszystkim wybierz oryginalny prezent ślubny na własną kieszeń. Możesz mieć pewność, że niebanalny upominek nie pochłonie Twoich wszystkich oszczędności, a wyjątkowe prezenty ślubne można zresztą bardzo często wykonać samodzielnie.

Szczególnie polecamy personalizowane upominki. Świetnym pomysłem na prezent dla pary młodej może być ozdobna szkatułka, na której znalazły się wygrawerowane imiona pary młodej. Dla świeżo upieczonych małżonków można przygotować też komplet szlafroków z inicjałami. Jak najbardziej warto podarować symboliczny prezent ślubny, który zawsze będzie kojarzony z tym ważnym wydarzeniem w życiu nowożeńców.

Warto wiedzieć, że równie często w dniu ślubu wręczane są prezenty typowo praktyczne. Coraz częściej to młoda para już na zaproszeniu uwzględnia prośbę o podarunki, które pozwolą spełnić ich marzenia. Preferowane są koperty z gotówką, a zamiast bukietu kwiatów książki, kupony lotto czy butelka dobrego wina albo czystej wódki Pan Tadeusz. Prośby mogą być indywidualne, a w dobrym tonie jest to, aby zaproszeni goście je uwzględnili.

Co wyjątkowego dać młodej parze — oryginalne prezenty na ślub

Nie ma wątpliwości, że oryginalne prezenty zaskakują. Zamiast kolejnego tostera czy kompletu szklanek, nowożeńcom z okazji ślubu lepiej wręczyć pomysłowy prezent na ślub, nawet jeśli ma to być tylko drobny upominek. Voucher do SPA, który pozwoli nowożeńcom na pełen relaks, wykupienie sesji zdjęciowej, walizki, które zabiorą w podróż poślubną czy kosz prezentowy z ciekawą zawartością, na przykład w postaci ulubionych słodyczy, dobrej jakości kawy, butelki wódki czystej Pan Tadeusz bądź domowych przetworów.

Prezent na ślub dla pary młodej od bliskiej rodziny

Doskonały pomysł na prezent mogą podsunąć sami nowożeńcy, szczególnie jeśli panna młoda lub pan młody jest członkiem bliskiej rodziny. Lepiej spytać, co chcieliby dostać w tak wyjątkowy dzień, aniżeli wydawać pieniądze na nietrafiony podarunek.

Zrzutka na zagraniczną wycieczkę, gotówka w celu zebrania środków na nowy samochód, meble do wspólnego mieszkania, a może zamówienie dodatkowej atrakcji, która zaskoczy parę młodą podczas wesela? Każdy wspaniały prezent, to świetny wstęp do spełnienia marzeń bliskich Ci osób i ich szczęścia na nowej drodze życia.

Prezent dla pary młodej od znajomych

Prezent dla pary młodej nie musi być osobisty, jeśli jest wręczany na przykład przez znajomych z pracy, może być jak najbardziej uniwersalny. Nie trzeba kupować dużego prezentu, lepiej sprawdzi się symboliczny upominek, tym bardziej, jeśli zaproszenie dotyczy tylko udziału w uroczystości, jaką jest ślub cywilny, a nie przyjęcie weselne.

Przyda się tradycyjny bukiet kwiatów, młode pary chętnie przyjmują zdrapki i kupony lotto, wino albo butelkę alkoholu premium, jak wódka Pan Tadeusz. Jeśli chcesz znaleźć eleganckie prezenty, które wręczysz młodej parze, drobne upominki, ale dobrej jakości znajdziesz też w księgarni lub w antykwariacie.

Pamiętaj, że idealny prezent na ślub dla pary młodej to Twoja obecność na uroczystości, jednak przyjście na najważniejsze wydarzenie we wspólnym życiu nowożeńców bez żadnego upominku to ogromne faux-pas. Na szczęście informacja o ślubie dociera do zaproszonych gości z dużym wyprzedzeniem, dlatego wszyscy mają wystarczająco dużo czasu, żeby wybrać ten idealny prezent na ślub.