Ilustracja dla tematu: Ślub i wesele last minute — jak zorganizować wesele w 3 miesiące

Organizacja ślubu i wesela, aby wszystko było idealnie dopięte „na ostatni guzik”, to zazwyczaj wiele miesięcy pracy i przygotowań. Na wolny termin w niektórych salach weselnych trzeba nierzadko czekać ponad rok, dlatego ślub last minute to naprawdę szalony pomysł. Nie oznacza to jednak, że nie można zorganizować takiego wydarzenia w krótkim czasie. Dowiedz się, jak powinno przebiegać przygotowanie ślubu i wesela, jeśli narzeczeni mają na to tylko trzy miesiące. Okazuje się, że młode pary są w stanie nie tylko zaplanować całą uroczystość na ostatnią chwilę, ale również razem z gośćmi wyśmienicie bawić się do białego rana. Poznaj harmonogram zadań, jeśli planujesz wziąć ślub last minute i wybornie świętować zaślubiny wraz z zaproszonymi weselnikami.

Jak zorganizować ślub szybko?

Okres trzech miesięcy to rzeczywiście niewiele, ale nie ma rzeczy niemożliwych i na pewno w tak krótkim czasie uda się zorganizować ceremonię ślubu oraz przyjęcie weselne.

Jeśli chcecie mieć pewność, że ślub last minute dojdzie do skutku, lepiej zdecydować się na ślub cywilny, a dopiero później wziąć ten kościelny. W pierwszej kolejności udajcie się do najbliższego urzędu stanu cywilnego. Jeśli nie ma w nim wolnych terminów ślubu, istnieje spora szansa, że w kolejnym urzędzie uda Wam się zawszeć związek małżeński. Dobrym pomysłem jest zweryfikowanie najbliższych terminów w całej Waszej okolicy.

Jeśli chcecie stanąć na ślubnym kobiercu jak najszybciej, wybierajcie daty w mniej popularnych terminach, dobra wiadomość jest również taka, że śluby najczęściej odbywają się w weekend, więc Wy wybierzcie datę w środku tygodnia. Dzięki temu zwiększacie również szansę na znalezienie wolnej sali weselnej.

Kiedy data ślubu i wesela jest już ustalona, czas na wybranie sali weselnej, w której odbędzie się zabawa. Przyjęcie może odbyć się na typowej sali bankietowej, ale również w mniejszych restauracjach i lokalach gastronomicznych. Jeśli dysponujecie ogrodem, nie ma przeszkód, aby zorganizować wesele last minute właśnie w plenerze. Alternatywą dla sal weselnych może być równie dobrze połonina w środku lasu. Pamiętajcie jednak, że na wyprawienie wesela w terenie nierzadko konieczne jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia.

Wesele last minute — czy to możliwe?

Jeśli przyszli nowożeńcy wybrali już termin ślubu i wesela oraz zarezerwowali miejsce do wspólnej zabawy, konieczne jest teraz skupienie uwagi na kwestiach organizacyjnych wesela. Priorytetem jest lista gości i jak najszybsze wysłanie lub wręczenie zaproszeń. Ślub last minute dla wielu może być sporym zaskoczeniem, niektórzy zaproszeni mogą mieć już inne plany na ten dzień.

Kiedy goście są już zaproszeni, warto zaplanować wesele. Udajcie się na salę weselną, aby omówić wszelkie kwestie. Menu, słodki bufet, drink-bar na wesele, w którym będą serwowane pyszne koktajle na bazie czystej wódki Pan Tadeusz, a może butelki ze specjalną, personalizowaną etykietą na stołach? Jaka będzie dekoracja sali weselnej? Czy organizatorzy oferują również orkiestrę albo DJ-a? Gdzie znaleźć dobrego fotografa i czy na weselu mają być dodatkowe atrakcje typu pokaz sztucznych ogni? To najczęściej zadawane pytania ze strony pary młodej, która zdecydowała się na organizację wesela w naprawdę krótkim czasie. Na szczęście nie ma się czym martwić, ponieważ na zamówienie takich atrakcji macie jeszcze mnóstwo czasu, a większość z nich udaje się załatwić z dnia na dzień.

Ślub last minute — na co trzeba zwrócić uwagę?

Pary młode najczęściej zaczynają organizację ślubu i wesela od wybrania obrączek czy sukni ślubnej, jednak organizacja takiego wydarzenia w ostatniej chwili nakazuje nieco zmienić kolejność realizowanych zadań. Pan młody może uwzględnić wybór garnituru a panna młoda wybrać suknię ślubną dopiero wtedy, kiedy otrzymają potwierdzenie co do wolnego terminu zaślubin i wesela. Chociaż wygląd nowożeńców jest oczywiście ważny, to jednak przy organizacji wstąpienia w związek małżeński w krótszym czasie znaczenie mają najpierw formalności.

Nie decydujcie się raczej na stylizacje szyte na miarę, znacznie lepszą opcją będzie gotowy garnitur oraz gotowa suknia ślubna, ewentualnie do niewielkich poprawek. Na szczęście przy tak bogatej ofercie salonów sukien ślubnych oraz butików z męskimi garniturami nie ma większego problemu aby znaleźć wymarzone, wytworne kreacje.

Jeśli chcecie wziąć ślub last minute, ale nie wiecie, jak zorganizować wesele w 3 miesiące lub nie macie na to czasu, zawsze możecie skorzystać z usług profesjonalnych wedding plannerów. To profesjonaliści, dla których żadne zadanie specjalne nie jest niemożliwe do wykonania nawet w typowym sezonie ślubnym. Organizacja wesela w 3 miesiące jak najbardziej jest możliwa, a Wy wraz z zaproszonymi gośćmi już niedługo będziecie świętować nowy etap wspólnego życia.

Aby wejść na tę stronę, musisz mieć ukończone 21 lat

PODAJ SWÓJ ROK URODZENIA

Please enter a valid value for the fields: {fields}

You must be of legal age to access the site

Zapamiętaj mnie

Nie zaznaczaj tego pola, jeśli dostęp do komputera mogą mieć osoby poniżej ustawowego wieku spożywania alkoholu.

Strona zawiera materiały reklamowe dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.