Ilustracja dla tematu: Prezent dla świadka i świadkowej – najlepsze pomysły

Chociaż ślub to wyjątkowa uroczystość, podczas której najważniejsza jest młoda para, to jednak nowożeńcy nie powinni zapominać o podziękowaniach dla wszystkich gości, rodziców czy świadków weselnych. To przecież oni są ogromnym wsparciem dla pary, która właśnie wstąpiła w związek małżeński. Zarówno na świadkowej, jak i na świadku ciąży ogromna odpowiedzialność za powodzenie całego wydarzenia. W dobrym tonie jest wręczenie im wyszukanych prezentów, które będą symbolizować wdzięczność za okazaną pomoc. Co brać pod uwagę przy wyborze idealnego podarunku dla świadkowej i jak wybrać upominek dla świadka za ogromne zaangażowanie w nierzadko najważniejsze wydarzenie w życiu?

Praktyczny prezent czy symboliczny upominek dla świadków?

Główne kryteria, jakimi najlepiej kierować się przy wyborze prezentów w ramach podziękowań dla świadków, to budżet pary młodej, jaki może być przeznaczony na podarunki oraz indywidualne zainteresowania i preferencje osób, które pełnią tak istotną funkcję. Ten idealny prezent może być dosłownie „szyty na miarę”, a nowożeńców bardzo często ogranicza jedynie wyobraźnia. Poznaj pomysły na prezenty dla świadków, które stanowią wspaniały pomysł na podziękowanie w wyjątkowy sposób.

Najlepszy prezent dla świadkowej

Pięknym motywem w ramach podziękowania dla świadkowej będzie prezent indywidualnie dedykowany, personalizowany. Sprawdzi się okazała biżuteria z grawerem, która jednocześnie będzie idealną pamiątką i praktycznym gadżetem na długie lata. Miłym gestem będzie uniwersalny element biżuterii, który świadkowa będzie mogła nosić na co dzień. Bransoletka lub wisiorek sprawdzą się doskonale.

Zawsze warto postarać się o wyszukany prezent, dlatego wspaniałym pomysłem będzie podarunek robiony własnoręcznie. Świadkową zostaje najczęściej najbliższa osoba, z którą pannę młodą łączą silne więzi. Ogromne wrażenie na pewno zrobi autorski album ze wspólnymi zdjęciami, który jednocześnie wywoła mnóstwo wzruszeń i będzie doskonałą pamiątką z panieńskiego jeszcze etapu życia.

Uniwersalnym, ale jakże pięknym upominkiem w ramach podziękowań za wsparcie w organizacji ślubu jest box prezentowy. W okazałym, ozdobnym pudełku mogą znaleźć się ulubione, mleczne czekoladki, w skład zestawu można również dołączyć wino musujące czy zestaw pachnących kosmetyków albo perfumy. Idealnie, jeśli w środku znajdzie się również dedykacja i liścik z indywidualnymi podziękowaniami.

Zestaw prezentowy może wywoływać nie tylko wzruszenie, ale również salwy gromkiego śmiechu. Koszulka z napisem „super świadkowa” sprawdzi się doskonale.

Pomysły na prezent dla świadka

Super świadek powinien zostać doceniony i najczęściej młoda para dziękuje mu za zaangażowanie w tak ważne wydarzenie w ich życiu, wręczając butelkę wyszukanego, jakościowego i drogiego napoju. W męskim stylu dobrym upominkiem będzie też przepiękny zestaw kosmetyków „dla niego” czy voucher na atrakcję z nutką adrenaliny.

Prezent dla świadka może być również wyjątkowy i dobrze przemyślany. Sprawdzi się spersonalizowany kubek, szklana karafka czy zestaw szklanek ze specjalną dedykacją. Podarunek może być również zabawny jak koszulka z ciekawym „printem” i życiowym mottem albo album ze wspólnymi fotkami.

Podarunki w wersji uniwersalnej i budżetowej

Podziękowania dla świadków nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami, których młoda para i tak ma ogrom w związku z całą organizacją ślubu i wesela. Chodzi raczej o to, aby nowożeńcy docenili pomoc świadków i nie zapomnieli o podziękowaniach w tym wyjątkowym dniu. Podarunki mogą być naprawdę symboliczne, jak świeca zapachowa z dekorem bądź bukiet z pąkami róży dla świadkowej czy butelka wytrawnego alkoholu dla świadka.

Oryginalny prezent dla świadków

Świadkami na ślubie najczęściej zostają najbliżsi przyjaciele bądź członkowie rodziny młodej pary. To osoby dobrze znane, z którymi nowożeńców łączą naprawdę bliskie relacje. W ramach podziękowań zarówno na świadkową, jak i świadka może czekać naprawdę wyjątkowy prezent. Kolacja w eleganckiej formie, weekendowy wypad do SPA, a nawet wspólne wakacje, to tylko niektóre z coraz częściej realizowanych pomysłów, jakie młoda para realizuje, kiedy chce podziękować swoim świadkom. Co ciekawe, coraz częściej świadkowie wybierają się w tzw. podróż poślubną wraz z nowożeńcami. Nie ma wątpliwości, że wyjazd z najlepszymi przyjaciółmi będzie na pewno niezapomniany.

Jak widzisz, potwierdza się zasada, zgodnie z którą podziękowania dla świadków mogą być naprawdę różne, a młodych ograniczyć może jedynie własna kreatywność lub budżet. Najważniejsze jest jednak to, aby pamiętać o takim wyróżnieniu. Waszym świadkom należą się podziękowania i uznanie, niezależnie od formy ich realizacji. Rola świadków jest przecież niezwykle ważna, ciąży na nich ogromna odpowiedzialność za powodzenie najważniejszego wydarzenia w życiu. Zarówno świadek, jak i świadkowa biorą czynny udział w przygotowaniach do ślubu, już od momentu wyboru sukni ślubnej, aż do ostatniej piosenki granej przez weselną kapelę.