Ilustracja dla tematu: Pomysły na prezent dla gości weselnych i rodziców

Obrazek - 0

 

Ślub i wesele to niezwykle wyjątkowe wydarzenie dla Pary Młodej, ale także dla osób, które towarzyszą jej przy tej okazji. W dniu ślubu nowożeńcy otrzymują prezenty i upominki od swoich bliskich, ale w dobrym tonie jest odwdzięczenie się małymi prezentami w myślą o gościach weselnych i rodzicach. Dziś rodzice, świadkowie i weselnicy coraz częściej mają okazję otrzymać od pary młodej wybrany drobiazg, będący podziękowaniem za obecność. Drobne prezenty dla gości weselnych oraz upominki dla rodziców to dziś stały element wesela, chętnie wykorzystywane przez przyszłe Pary Młode. Zastanawiasz się, jakie upominki dla gości weselnych i rodziców przygotować? Szukasz oryginalnych pomysłów, które zaskoczą Twoich gości? Pomożemy!

Obrazek - 0

 

Drobne upominki dla gości weselnych

Wzorem amerykańskich przyjęć coraz częściej Nowożeńcy chcą wręczyć swoim gościom drobny upominek na zakończenie imprezy. Mogą to być rożki wykonane z tiulu, wypełnione cukierkami i przewiązane materiałową tasiemką, malutkie bombonierki zamówione specjalnie na tę okazję albo coś dla żartu – na przykład mały kefir, który złagodzi skutki weselnej wódki... Takie drobne, ale bardzo sympatyczne, akcenty na pewno pozostaną na długo w pamięci naszych znajomych i przyjaciół.

Klasycznym pomysłem na drobne prezenty dla gości weselnych będą na przykład słodkości. Kto z nas w końcu nie przepada za słodyczami? Gwarantujemy, że większość gości weselnych będzie zadowolona z takiego upominku. Szukając najlepszych słodkich upominków, możesz postawić na klasyki takie jak: krówki, migdały w lukrze, muffinki lub czekoladki. Wśród bardziej oryginalnych pomysłów często pojawiają się także makaroniki, lizaki czy własnoręcznie przygotowane ciasteczka.

Innym popularnym prezentem dla gości weselnych będą mini słoiczki z miodem, który Twoi goście mogą praktycznie wykorzystać. Decydując się na miód jako upominek, warto jednak pamiętać o tym, aby kupić go u lokalnego pszczelarza, zamiast korzystać z oferty dużych sklepów. Taki upominek można dodatkowo ozdobić jutowym sznurkiem i małą kartką z podziękowaniem.

W roli prezentu dla gości weselnych dobrze sprawdzą się także małe konfitury domowego wyrobu - te robione własnoręcznie z pewnością spodobają się gościom o wiele bardziej niż kupione w sklepie. Słoiczki z konfiturami można ozdobić jutowym sznurkiem lub wstążką, tworząc łatwo stylowy upominek.

Kolejnym pomysłem na prezent dla gości weselnych jest oczywiście… alkohol. Decydując się na taki upominek, możesz postawić na małe buteleczki wypełnione wybranym trunkiem lub pożegnać każdą parę butelkę najlepszej weselnej wódki, będącą pamiątką po weselnej zabawie.

O tym, jaka wódka weselna będzie najlepsza, przeczytasz TUTAJ.

Oryginalnym pomysłem na prezent dla gości weselnych mogą być także magnesy z datą ślubu, dołączane do weselnych zaproszeń, które można przyczepić na lodówce tak, aby przypominały o zbliżającej się okazji. Interesującą propozycją są także ciasteczka z wróżbą, w których możemy umieścić wiadomości powiązane ze ślubem i weselem. Miłośnikom praktycznych prezentów z pewnością spodoba się możliwość podarowania gościom weselnym słoiczków pełnych kawy, herbaty albo przypraw. Bardziej kreatywną opcją będzie na przykład mała świeca zapachowa, sukulent albo płyta, na której umieścimy podkład muzyczny wykorzystany w czasie weselnego przyjęcia. Naszym gościom podarować możemy także małe mydełka, wachlarz do schłodzenia się w czasie letniego przyjęcia, bańki mydlane czy zakładki do książek…

Pewne jest jedno: lista propozycji prezentów z podziękowaniami dla gości nie kończy się! Wybór najlepszego z nich zależy wyłącznie od naszej kreatywności i pomysłowości!

 

Obrazek - 0

Podziękowania dla rodziców

Nieodłącznym elementem uroczystości są podziękowania dla rodziców. Jest to niezwykle wzruszająca chwila. Para Młoda dziękuje w niej za trud wychowania i przygotowanie do wstąpienia w samodzielne życie. W tym uroczystym momencie zespół gra najczęściej piosenkę „Cudownych rodziców mam” - jako podkład do podziękowań lub po zakończeniu przemowy któregoś z Nowożeńców. Podziękowania powinny płynąć z głębi serca i wyrażać przede wszystkim miłość, nawet jeśli na co dzień nie rozmawiamy z rodzicami o uczuciach.

Co najlepiej podarować rodzicom w czasie ślubu? Tak naprawdę nie ma określonych zasad, które by o tym mówiły! Być może dlatego samo wymyślenie takiego prezentu jest wyzwaniem dla wielu Nowożeńców. Myśląc o prezencie dla rodziców, warto mieć na uwadze, że najpiękniejsze prezenty to zawsze te wręczone ze szczerego serca!

Obrazek - 0

 

Miłym zaskoczeniem dla rodziców może być na przykład własnoręcznie zrobiony album ze zdjęciami, w którym umieścimy migawki, prezentujące najważniejsze momenty. W tego typu albumie warto uwzględnić na przykład wspomnienia z dzieciństwa, chronologicznie docierając do daty ślubu oraz umieścić w nim fotografię ze ślubu rodziców. Ta będzie na pewno miłym nawiązaniem! Miłą alternatywą dla fotoalbumu może być także pamiątkowy film z podziękowaniami dla rodziców, w którym zawrzeć możemy na przykład wspomnienia z dzieciństwa, filmiki z wakacji czy nagrane na świeżo słowa bliskich osób.

W roli prezentu z podziękowaniami dla rodziców dobrze sprawdzi się także portret rodzinny w formie obrazu, na którym możemy umieścić datę ślubu, wraz z dedykacją.

W podziękowaniach dla rodziców liczy się gest, dlatego dobrym pomysłem będzie także klasyczna przemowa i taniec czy kosz pełen słodyczy. Bardziej kreatywne Pary Młode mogą spróbować spełnić jedno z marzeń rodziców, na przykład decydując się na zakup zagranicznych wakacji. Oryginalnym pomysłem będzie także pamiątkowa zastawa, biżuteria czy drzewo genealogiczne - grunt, żeby prezent, który chcecie podarować swoim bliskim był stworzony prosto z serca!

Wesele to idealny moment, żeby podkreślić znaczenie rodziców i przyjaciół w życiu Pary Młodej. Dzięki naszym pomysłom możecie zrobić to dobrze i kreatywnie, a Wasi najbliżsi będą poruszeni, nie czując się skrępowani.

Aby wejść na tę stronę, musisz mieć ukończone 21 lat

PODAJ SWÓJ ROK URODZENIA

Please enter a valid value for the fields: {fields}

You must be of legal age to access the site

Zapamiętaj mnie

Nie zaznaczaj tego pola, jeśli dostęp do komputera mogą mieć osoby poniżej ustawowego wieku spożywania alkoholu.

Strona zawiera materiały reklamowe dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.