Ilustracja dla tematu: Wesele – istotne detale

Kiedy planujecie ślub i wesele, dobrze jest mieć przygotowany konkretny harmonogram. Zdziwicie się, że oprócz tak oczywistych spraw jak zarezerwowanie sali czy kupienie wódki weselnej, będzie wiele drobnych rzeczy, które łatwo przeoczyć... Ponadto, jeśli marzycie o weselu w konkretnym stylu, należy pamiętać że istotne są detale, drobnostki - z pozoru nieważne, a jednak decydujące o klimacie tego wydarzenia. 

Dekoracje

Pamiętajmy, że dekoracje, zarówno kościoła, sali weselnej oraz stołów, jak strój nowożeńców, powinny być utrzymane w jednym stylu. Na przykład, jeśli Panna Młoda ma dodatki i bukiet w kolorze pomarańczowym, to w takiej też tonacji powinny być zachowane wszystkie ozdobne elementy ślubu i wesela. Ponieważ nie jest to łatwe zadanie, możemy zatrudnić dekoratora, który od początku do końca zaplanuje poszczególne gadżety, a także zajmie się konsekwentną realizacją projektu. Stroiki na stołach wyglądają najpiękniej, jeśli są wykonane z żywych kwiatów, powinny też być dostosowane do wielkości stołów - nie mogą one zasłaniać gościom osób siedzących naprzeciwko. Przy wąskich stołach najlepiej sprawdzą się bukiety w wysokich kielichach, a przy stołach szerokich niskie, rozłożyste kompozycje. Pięknym elementem dekoracyjnym będą także świece - zadbajmy o ich odpowiedni zapas tak, by obsługa mogła na bieżąco wymieniać te, które się wypalą.

Obrazek - 0

Wizytówki i zawieszki na alkohol

Kiedy będziemy zamawiać zaproszenia na ślub, warto od razu sprawdzić ofertę wizytówek, które pozwolą usadzić gości przy stołach według naszego upodobania, a także zawieszki na alkohol - by wszystkie butelki wódki nawiązywały do pozostałych dekoracji. Wybór tego rodzaju produktów jest ogromny, więc z pewnością znajdziemy coś pasującego do stylistyki naszego wesela. Firmy projektujące i drukarnie mają też w swej ofercie specjalne szablony do planowania rozmieszczenia gości i księgi pamiątkowe, w których chętni będą mogli wpisać skierowane do nas życzenia lub wrażenia z imprezy.

Zaproszenia

Zamawiając zaproszenia warto wydrukować na nich prośbę o potwierdzenia przybycia do konkretnego dnia i nasze numery telefonów. Pomocna będzie także informacja dotycząca prezentów - jeśli wolimy otrzymać kopertę, warto to w delikatny, ale jasny, sposób określić. Napiszmy też czy chcemy otrzymać kwiaty, czy na przykład zabawki lub pomoce szkolne, które przekażemy dzieciom z domu dziecka. Takie szczegóły pomogą nam uniknąć kłopotów organizacyjnych i zaoszczędzą rozczarowań.

Obrazek - 0

Drobne upominki

Wzorem amerykańskich przyjęć coraz częściej Nowożeńcy chcą wręczyć swoim gościom drobny upominek na zakończenie imprezy. Mogą to być rożki wykonane z tiulu, wypełnione cukierkami i przewiązane materiałową tasiemką, malutkie bombonierki zamówione specjalnie na tę okazję albo coś dla żartu – na przykład mały kefir, który złagodzi skutki weselnej wódki... Takie drobne, ale bardzo sympatyczne, akcenty na pewno pozostaną na długo w pamięci naszych znajomych i przyjaciół.

Podziękowania dla rodziców

Nieodłącznym elementem uroczystości są podziękowania dla rodziców. Jest to niezwykle wzruszająca chwila. Para Młoda dziękuje w niej za trud wychowania i przygotowanie do wstąpienia w samodzielne życie. W tym uroczystym momencie zespół gra najczęściej piosenkę „Cudownych rodziców mam” - jako podkład do podziękowań lub po zakończeniu przemowy któregoś z Nowożeńców. Podziękowania powinny płynąć z głębi serca i wyrażać przede wszystkim miłość, nawet jeśli na co dzień nie rozmawiamy z rodzicami o uczuciach.

Obrazek - 0

Sprawy organizacyjne

Najlepiej, jeśli w przygotowaniach do ślubu pomaga nam ktoś doświadczony, wówczas mamy pewność, że wszystkie szczegóły zostaną dopięte na ostatni guzik. Jako Nowożeńcy pewnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że istotne jest chociażby zgranie orkiestry i obsługi wesela tak, by na przykład gorące posiłki nie były serwowane podczas bloku tanecznego, ale pomiędzy nimi. Pamiętajcie, że diabeł tkwi w szczegółach, tak więc warto o wszystkie odpowiednio się zatroszczyć!