Ilustracja dla tematu: Przyjęcie i obiad weselny w restauracji – wady i zalety

Wesele w restauracji? Poznaj mocne strony i sprawdź, ile kosztuje wesele w restauracji od osoby!

Z pewnością mocną stroną wesela w restauracji jest ich zróżnicowanie. Łatwo to zauważyć zwłaszcza w dużych miastach, gdzie rozmieszczenie tego typu lokali jest bardzo gęste, a wszystkie różnią się od siebie zarówno menu, wielkością, jak i stylizacją wnętrza. Wszystko to sprawia, że każdy jest w stanie wybrać takie miejsce, które będzie mu odpowiadało. Jedni lubią klimatyczne i nieduże sale, inni wolą przestrzeń i nowoczesny design - poszukiwania restauracji, która nam się spodoba i pomieści naszych gości weselnych, mogą zająć trochę czasu, ale na pewno zakończą się sukcesem.

 

Obrazek - 0

 

Planujesz przyjęcie weselne w restauracji? Ogromną zaletą restauracji jest sprawdzona i profesjonalna obsługa. Możemy być pewni, że osoby które będą w bezpośrednim kontakcie z naszymi gośćmi, cechuje wysoka kultura osobista, nienaganna aparycja i wyrozumiałość. Właściciele restauracji przywiązują dużą wagę do prezencji i sposobu bycia osób zatrudnianych na stanowisku kelnera, dlatego jakość usług będzie na najwyższym poziomie. Ponadto z łatwością możemy sami ocenić i zweryfikować przedstawianą nam ofertę, jak i zapewnienia dotyczące obsługi lokalu – wystarczy, że wybierzemy się do niego na kolację... Wówczas możemy zobaczyć, jaka naprawdę panuje tam atmosfera, czy kelnerzy są wyrozumiali, a dania z menu faktycznie tak fantastyczne, jak zapewniał nas manager podczas rozmowy dotyczącej wesela.

Obrazek - 0

 

Dziś wiele par decyduje się na przyjęcie zamiast wesela. W dużych miastach, gdzie konkurencja nie śpi, a co więcej, znajduje się tuż za rogiem, możemy negocjować ceny i zakres usług. Przygotowane specjalne pakiety weselne w restauracjach wcale nie muszą być sztywno określonymi szablonami - rozmawiajmy na ich temat i prośmy o wprowadzenie zmian, na których bardzo nam zależy. Jeśli na przykład w danym lokalu nie ma wódki, która akurat według nas byłaby najlepszą wódką weselną, postarajmy się przekonać managera, by specjalnie dla nas dokonał stosownego zamówienia. Plusem wesela w restauracji jest także to, iż nie musimy martwić się, co zrobić z nadmiarem alkoholu - zapłacimy tylko za otwarte butelki, natomiast pozostałe zostaną na stanie lub wrócą do hurtowni. Nie zapomnijmy też omówić kwestii dekoracji sali i stołów weselnych. W dobrych restauracjach taka usługa jest już wliczona w cenę, właścicielom lokalu zależy bowiem na tym, by sprawić jak najlepsze wrażenie na klientach i ich gościach. Nigdy nie zaszkodzi także zapytać o szczegóły - jeśli mamy specjalne życzenie dotyczące wyglądu sali weselnej, należy je sprecyzować i uzgodnić ewentualne dodatkowe koszty.

 

 

Przyjęcie weselne w restauracji - słabsze strony obiadu weselnego zamiast wesela

Restauracja na przyjęcie weselne? Jeśli na nasz ślub i wesele zjadą się goście z różnych stron kraju lub nawet świata, musimy zapewnić im komfortowy nocleg. Najlepiej, żeby był on w tym samym miejscu, gdzie odbędzie się przyjęcie, a niestety restauracje nie zawsze połączone są z hotelem. Jeżeli więc na liście naszych gości znaczna część jest przyjezdna, warto poszukać obiektu, który pełni funkcję zarówno restauracji, jak i hotelu - to daje nam lepszą możliwość negocjacji cen, a naszym bliskim pozwoli wypocząć po podróży i zregenerować siły w dowolnym momencie wesela.

Obrazek - 0

Obrazek - 0

Czasem może się okazać, że znaleźliśmy lokal odpowiadający naszym oczekiwaniom w stu procentach, a tymczasem brakuje w nim wolnych terminów! To duże rozczarowanie dla zniecierpliwionych narzeczonych, niestety trzeba się z tym liczyć... Wszystko, co stanowi atuty wesela w restauracji, a więc dobre jedzenie, piękne wnętrza i dobra lokalizacja, jednocześnie jest czynnikiem generującym największy minus - brak wolnych terminów. To dlatego w najlepszych obiektach wesela są zaplanowane nawet na kilka lat do przodu!

Nie wszystkie restauracje posiadają własny ogród czy chociażby mały dziedziniec, na którym goście weselni mogliby złapać oddech... Jeśli wesele organizowane jest latem, taki bezpieczny, ogrodzony teren jest bardzo potrzebny - skorzystają z niego przede wszystkim rodzice z małymi dziećmi, ale także każdy, kto chciałby na spokojnie zamienić kilka słów z dawno niewidzianym krewnym czy znajomym. Jeśli na nasze przyjęcie zapraszamy gości z pociechami, to przy wyborze restauracji na wesele jej położenie powinno być ważnym kryterium. Jeśli na przykład główne wejście wybiega wprost na ulicę, lepiej od razu zrezygnować z takiego lokalu!

Obrazek - 0

 

Więcej o sporządzaniu listy gości weselnych przeczytasz TUTAJ.

Musimy powiedzieć to uczciwie - nie istnieje idealne miejsce na przyjęcie weselne, każde ma bowiem plusy i minusy, dlatego wybór tego jedynego jest tak bardzo trudny! Proces, jakim jest przygotowanie się do ślubu i wesela, to jak sprawdzian naszej cierpliwości i umiejętności pójścia na kompromis, bo właśnie na tym będzie polegało małżeństwo…

O tym, jak zapewnić sobie szczęście małżeńskie, przeczytasz TUTAJ.