Ilustracja dla tematu: Samodzielny wystrój sali weselnej

Samodzielne dekorowanie sali weselnej to dla przyszłych nowożeńców ogromna oszczędność, gdy weźmie się pod uwagę organizację całego wesela. Okazuje się, że młode pary coraz częściej decydują się na ozdabianie sali weselnej samodzielnie. Co więcej, dzisiaj nie ma żadnego problemu z nabyciem różnego rodzaju akcesoriów, które w całości mogą tworzyć piękny, romantyczny wystrój tego wyjątkowego miejsca. A więc, do dzieła!

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?

Jeśli młodzi decydują się na współpracę z firmą dekoratorską, wystrojenie sali weselnej może wiązać się z wydatkiem od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od użytych materiałów, mnogości ozdób czy poziomu skomplikowania całej aranżacji. Przyznasz, że lepiej zachować te pieniądze w portfelu albo przeznaczyć je na inne elementy organizacji ślubu i wesela? Jeśli zdecydujesz się na samodzielny wystrój sali weselnej, usługa będzie kosztować co najmniej kilka razy mniej.

 

Jak tanim kosztem udekorować salę weselną samemu?

Ozdoba sali weselnej zależy od indywidualnych preferencji młodych. Część organizatorów wesel oferuje gotowe aranżacje, natomiast większość nowożeńców ma własny pomysł na klimat podczas weselnej zabawy.

Dekoracja sali weselnej niewątpliwie wpływa na styl całej uroczystości. Największym powodzeniem cieszą się romantyczne aranżacje w stylu boho, chociaż bardzo często na salach weselnych goszczą również akcenty typowe dla przestrzeni w stylu glamour.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak tanim kosztem udekorować salę weselną samemu, postaraj się o wybór miejsca, którego wnętrze samo w sobie będzie stanowić piękną ozdobę. Wiele sal weselnych posiada dekoracyjną sztukaterię na ścianach czy sufity z ornamentami i eleganckimi żyrandolami. Taki wystrój pozwala na uzupełnienie weselnej aranżacji jedynie świeżymi kwiatami, aby całość wyglądała naprawdę estetycznie i reprezentacyjnie.

Obrazek - 0

 

Dekoracja sali weselnej krok po kroku

Istotne jest ustalenie planu działania i stworzenie harmonogramu prac, które będziesz wykonywać krok po kroku. Przede wszystkim sprawdź, jakie są warunki na sali weselnej i czy sprawdzą się w niej Twoje wymarzone ozdoby. Porozmawiaj z właścicielami obiektu, ustal z nimi niezbędne do realizacji prace, gdyż to oni mają w tym zakresie spore doświadczenie i chętnie pomogą.

Weź pod uwagę, że możesz nie mieć zbyt dużo czasu na samodzielne dekorowanie sali weselnej. W takich obiektach różnego rodzaju uroczystości organizowane są jedna po drugiej, dlatego najpierw dowiedz się, czy stworzenie idealnej dekoracji na własne wesele jest w ogóle możliwe.

 

Obrazek - 0

Ozdobienie sali ślubnej — wybierz motyw, kolory i kwiaty

Priorytetem jest ustalenie motywu przewodniego, który będzie towarzyszył całej scenerii. Dekoracje sali weselnej bardzo często uzupełniają wzory serc, białych gołębi, kwiatów czy motywy symboliczne, które wiążą się nie tylko z miłością młodej pary, ale również ich indywidualnej historii poznania się czy wspólnej pasji. Dzięki temu sala weselna będzie idealnie dopasowana nie tylko do tak ważnej uroczystości zaślubin, ale również nowożeńców.

Ważnym motywem przewodnim są też kolory. Warto wybierać dekoracje w jasnych tonacjach, na przykład białe, kremowe, ale świetnie sprawdza się również eleganckie złoto czy intensywna czerwień jako symbol miłości. Lepiej nie planować dekoracji sali weselnej w ciemnych barwach, jak czerń czy brązy, ponieważ takie tonacje są zbyt mroczne i przytłaczające, zwyczajnie nie pasują do radosnego dnia, w którym zawiera się związek małżeński.

Kolejny akcent to żywe kwiaty. Pięknie prezentują się róże albo peonie. W stylu romantycznym i sielskim można postawić na skromne konwalie czy drobne stokrotki.

Obrazek - 0

Przygotowanie ozdób ślubnych na wesele

Warto zaskoczyć swoich gości niebanalnymi dekoracjami. W sieci znajdziesz mnóstwo inspiracji, użyj też wyobraźni. Zwróć jednak uwagę, że trendy ślubne zmieniają się bardzo szybko, lepiej planować więc z wyprzedzeniem. Jeśli chcesz samodzielnie dekorować salę weselną, zrób zakupy niezbędnych akcesoriów znacznie wcześniej. Potrzebne rzeczy znajdziesz w sklepie papierniczym, w hurtowni krawieckiej czy na giełdzie kwiatowej. Wiele ozdób możesz zamówić już gotowych i to przez Internet. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy.

 

Jak samemu udekorować stół weselny?

Stół weselny nie powinien być bardzo strojny, a dekoracje nie mogą przeszkadzać w biesiadowaniu. Wystarczą białe obrusy, świeczniki, małe wazoniki, a w nich dosłownie kilka kwiatów. Na stołach możesz położyć oryginalne winietki. Tyle wystarczy, aby wraz z elegancką zastawą miejsce do konsumpcji prezentowało się znakomicie.

Jak udekorować salę weselną balonami?

Świetnym pomysłem na dekorację sali weselnej jest wykorzystanie balonów. Tysiące pomysłów, jak fantazyjnie je wiązać czy łączyć w piękne kompozycje możesz znaleźć w sieci. Warto, aby trochę balonów przeznaczyć do ozdoby sufitu albo drzwi wejściowych. Lepiej jednak, aby balony nie latały luźno po sali, bo mogą tylko przeszkadzać w zabawie. Ogromne wrażenie na gościach zrobią jednak balonowe girlandy, które można zawiesić nad stołami, wejściem czy miejscem dla młodej pary.

Obrazek - 0

 

O co jeszcze warto zadbać przed ślubem?

Warto pamiętać, aby dekoracja sali weselnej była okazała, ale jednak nie przytłaczała zbytnio całego wnętrza. Wszelkie elementy ozdobne powinny stanowić uzupełnienie całej aranżacji, nie mogą przeszkadzać. Lepiej planować elementy ozdobne na ścianach czy w strefie sufitowej, aniżeli na parkiecie do tańca, pomiędzy stołami do biesiadowania, a tym bardziej na nich.

Aby wejść na tę stronę, musisz mieć ukończone 21 lat

PODAJ SWÓJ ROK URODZENIA

Please enter a valid value for the fields: {fields}

You must be of legal age to access the site

Zapamiętaj mnie

Nie zaznaczaj tego pola, jeśli dostęp do komputera mogą mieć osoby poniżej ustawowego wieku spożywania alkoholu.

Strona zawiera materiały reklamowe dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.